Przewodnik po Zagrzebiu

Zagrzeb (Zagreba), stolica Chorwacji, nie jest powszechnie uważany za atrakcyjny turystycznie. Większość osób planujących podróż do Chorwacji – więcej informacji 

Większość turystów z Polski  udaje się bezpośrednio na wybrzeże, niestety przeznaczając niewiele czasu, jeśli w ogóle, aby zobaczyć Zagrzeb.

Z ¼ populacji kraju, Zagrzeb jest kwitnącym energicznym miastem śródlądowym. Warto mu złożyć  przynajmniej krótką wizytę. Zagrzeb jest również centrum politycznym i kulturalnym Chorwacji. To miejsce, w którym znajdziesz najlepsze muzea, restauracje i sklepy, które Chorwacja ma do zaoferowania. Większość atrakcji turystycznych znajduje się w centrum miasta, które składa się z dwóch głównych części, Gornji Grad (Górne Miasto) i Donji Grad (Lower Town). Gornji Grad znajduje się na płaskowyżu powyżej Donji Grad. Mieści się tu Katedra i budynek Parlamentu.  Donji Grad jest bardziej nowoczesnym obszarem, znanym z muzeów i Chorwackiego Teatru Narodowego. Trg Bana Jelacica jest głównym placem, w którym styka się górną i dolna część miasta.

Poza centrum znajdują się przede wszystkim bloki mieszkalne, wybudowane w XX wieku. Zaprojektowany w stylu angielskiego ogrodu,  piękny, zielony, Park Maksimir (Maksimirska) obejmuje prawie 18 ha. Ten największy park w Zagrzebiu składa się z dwóch pawilonów, Bellevue Pavilion, zbudowanego w 1843 roku oraz  Echo Pavilion zaprojektowanego przez Szwajcarów. Turyści mogą tutaj zobaczyć malownicze jeziora, obszary leśne i ogrody kwiatowe. Dzięki temu park jest idealnym miejscem na relaks i spacer. Działa tutaj również małe zoo, w którym mieszkają różne gatunki zwierząt. Park Maksimir, znany jest jako żywy pomnik Zagrzebia. Został nazwany na część biskupa Maksimilijan Vrhovac, który był odpowiedzialny za jego budowę w 1794.

przydatne informacje dla kierowców: http://www.wyjazdy-zagraniczne.pl/chorwacja-wazne-przydatne-informacje,342.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *