Przewodnik po Zagrzebiu

Zagrzeb (Zagreba), stolica Chorwacji, nie jest powszechnie uważany za atrakcyjny turystycznie. Większość osób planujących podróż do Chorwacji – więcej informacji 

Większość turystów z Polski  udaje się bezpośrednio na wybrzeże, niestety przeznaczając niewiele czasu, jeśli w ogóle, aby zobaczyć Zagrzeb.

Z ¼ populacji kraju, Zagrzeb jest kwitnącym energicznym miastem śródlądowym. Warto mu złożyć  przynajmniej krótką wizytę. Zagrzeb jest również centrum politycznym i kulturalnym Chorwacji. To miejsce, w którym znajdziesz najlepsze muzea, restauracje i sklepy, które Chorwacja ma do zaoferowania. Większość atrakcji turystycznych znajduje się w centrum miasta, które składa się z dwóch głównych części, Gornji Grad (Górne Miasto) i Donji Grad (Lower Town). Gornji Grad znajduje się na płaskowyżu powyżej Donji Grad. Mieści się tu Katedra i budynek Parlamentu.  Donji Grad jest bardziej nowoczesnym obszarem, znanym z muzeów i Chorwackiego Teatru Narodowego. Trg Bana Jelacica jest głównym placem, w którym styka się górną i dolna część miasta.

Poza centrum znajdują się przede wszystkim bloki mieszkalne, wybudowane w XX wieku. Zaprojektowany w stylu angielskiego ogrodu,  piękny, zielony, Park Maksimir (Maksimirska) obejmuje prawie 18 ha. Ten największy park w Zagrzebiu składa się z dwóch pawilonów, Bellevue Pavilion, zbudowanego w 1843 roku oraz  Echo Pavilion zaprojektowanego przez Szwajcarów. Turyści mogą tutaj zobaczyć malownicze jeziora, obszary leśne i ogrody kwiatowe. Dzięki temu park jest idealnym miejscem na relaks i spacer. Działa tutaj również małe zoo, w którym mieszkają różne gatunki zwierząt. Park Maksimir, znany jest jako żywy pomnik Zagrzebia. Został nazwany na część biskupa Maksimilijan Vrhovac, który był odpowiedzialny za jego budowę w 1794.

przydatne informacje dla kierowców: http://www.wyjazdy-zagraniczne.pl/chorwacja-wazne-przydatne-informacje,342.html

Wynajem autobusów

„Gość w dom, Bóg w dom” – staropolskie przysłowie, które pomimo zmieniających się czasów wciąż jest aktualne. Mamy wiele okazji, by gościć innych, zwykle staramy się sprostać tradycji i zapewnić przybyłym najlepsze warunki na jakie nas stać.
Jedną z takich okazji jest wesele – impreza, na której gromadzi się zwykle niemała liczba osób.

Zaplanowanie przyjęcia weselnego, wymaga sporego zaangażowania i niemałego talentu organizacyjnego, szczególnie jeśli zaszczycą nas swoją obecnością weselnicy, zamieszkujący w różnych częściach Polski tudzież pozbawieni własnego środka transportu.

Chcemy, by ten dzień był jedyny i niezwykły. Pragniemy stworzyć komfortowe warunki, by nasi goście poczuli się wyjątkowo, aby ten dzień zapadł w ich pamięć i zapisał się w sercach.
Zapewnienie transportu dla weselników, to nijako obowiązek organizatorów. Najprostszym sposobem jest skorzystanie z propozycji firm, oferujących wynajem autokarów w Europe-Tour .
Nie ogranicza nas już dystans – odległości pomiędzy miejscowościami maleją, a to za sprawą firm, oferujących wynajem autobusów. Wachlarz usług jest szeroki – często obejmuje transport osób z domów do kościoła, z kościoła do sali weselnej i bezpieczne rozwiezienie zadowolonych gości do miejsc zamieszkania.

W autokarze ulokujemy dużą ilość osób w wygodnych warunkach. Jest doskonałym środkiem transportu dla osób starszych, niepełnosprawnych czy dzieci.
Przestrzenne, często klimatyzowane wnętrze to niewątpliwy atut, przemawiający za wyborem tego typu środka transportu.
Nie można zapomnieć, że autokary, zwłaszcza prowadzone przez doświadczonych kierowców są bezpiecznymi środkami transportu.
Taki autokar, pełen weselników, jest częstokroć miejscem integracji osób, które wcześniej nie znały się lub odnawiają kontakt po latach, co niewątpliwie jest pozytywnym zjawiskiem.